Sitewide Alerts (2.0.0-rc1) - en to ja translation catalogue (62 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Author
ja: 投稿者

en: Language
ja: 言語

en: Administration
ja: 管理

en: Last updated
ja: 最終更新

en: On
ja: オン

en: Reset
ja: リセット

en: None
ja: なし

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Top
ja: トップ

en: View
ja: ビュー

en: Bottom
ja: ボトム

en: Off
ja: オフ

en: Custom
ja: カスタム

en: Published
ja: 掲載

en: Filter
ja: フィルター

en: URL alias
ja: URLエイリアス

en: Position
ja: ポジション

en: Close
ja: 閉じる

en: 1 Day
ja: 1日

en: 1 Week
ja: 1週

en: 1 Month
ja: 1ヶ月

en: 1 Year
ja: 1年

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Revert
ja: 戻す

en: Revisions for %title
ja: %title のリビジョン

en: Revision
ja: リビジョン

en: Changed
ja: 変更済

en: Revision of %title from %date
ja: %date 時点での %title のリビジョン

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Manage fields
ja: フィールドの管理

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンに戻してもよろしいですか？

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンを削除してもよろしいですか？

en: Authorization
ja: 承認

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Translate
ja: 翻訳

en: Save order
ja: 順序の保存

en: Delete all revisions
ja: すべてのリビジョンを削除

en: Preview settings
ja: プレビューの設定

en: - Any -
ja: - すべて -

en: Copy of the revision from %date.
ja: %dateのリビジョンのコピーです。

en: Current revision
ja: 現在のリビジョン

en: Published status
ja: 掲載ステータス

en: Manage display
ja: 表示管理

en: Update preview
ja: プレビューの更新

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト

en: Default view mode
ja: デフォルトのビューモード

en: Manage form display
ja: フォームの表示管理

en: The time that the term was last edited.
ja: タームが最後に編集された日時。

en: @date by @username
ja: @date @username が投稿

en: @langname revisions for %title
ja: %titleの@langnameのリビジョン

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ja: 本当に @language の翻訳を %revision-date のリビジョンに戻してもいいですか？

en: Revert content shared among translations
ja: 翻訳間で共有されるコンテンツを元に戻す

en: Set as current revision
ja: 現在のリビジョンに設定

en: There are no @label yet.
ja: @labelはまだありません。
