Sitewide Alerts (2.0.0-rc1) - en to nl translation catalogue (64 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Author
nl: Auteur

en: Language
nl: Taal

en: Administration
nl: Beheer

en: Last updated
nl: Laatst bijgewerkt

en: On
nl: Aan

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: None
nl: Geen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Top
nl: Bovenaan

en: View
nl: Weergeven

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Off
nl: Uit

en: Custom
nl: Aangepast

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: URL alias
nl: URL-alias

en: Position
nl: Positie

en: Close
nl: Sluiten

en: 1 Day
nl: 1 dag

en: 1 Week
nl: 1 week

en: 1 Month
nl: 1 maand

en: 1 Year
nl: 1 jaar

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: Revision
nl: Revisie

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Revision of %title from %date
nl: Revisie van %title van %date

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Manage fields
nl: Velden beheren

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wil terugzetten?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wilt verwijderen?

en: Keys
nl: Sleutels

en: Authorization
nl: Autorisatie

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Twitter settings
nl: Twitter-instellingen

en: Translate
nl: Vertalen

en: Save order
nl: Volgorde bewaren

en: Delete all revisions
nl: Alle revisies verwijderen

en: Preview settings
nl: Voorbeeldweergave-instellingen

en: - Any -
nl: - Elk -

en: Copy of the revision from %date.
nl: Kopie van de revisie van %date.

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: Published status
nl: Publicatiestatus

en: Manage display
nl: Weergave beheren

en: Update preview
nl: Voorbeeldweergave bijwerken

en: Learn more
nl: Meer te weten komen

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title

en: Default view mode
nl: Standaardweergavemodus

en: Manage form display
nl: Formulierweergave beheren

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
nl: Inhoud beperkt tot @limit tekens, resterend: <strong>@remaining</strong>

en: Twitter Settings
nl: Twitter-instellingen

en: The time that the term was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de term het laatst is aangepast.

en: @date by @username
nl: @date door @username

en: @langname revisions for %title
nl: @langname revisies voor %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de vertaling in het @language wilt terugzetten naar de versie van %revision-date?

en: Revert content shared among translations
nl: Inhoud terugzetten die gedeeld wordt tussen vertalingen

en: Set as current revision
nl: Als huidige revisie instellen

en: There are no @label yet.
nl: Er zijn nog geen @label.
