Sitewide Alerts (2.0.0-rc1) - en to pl translation catalogue (64 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Author
pl: Autor

en: Language
pl: Język

en: Administration
pl: Administracja

en: Last updated
pl: Ostatnia aktualizacja

en: On
pl: Włączony

en: Reset
pl: Resetuj

en: None
pl: Brak

en: Weight
pl: Waga

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: Top
pl: Góra strony

en: View
pl: Widok

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Off
pl: Wyłączony

en: Custom
pl: Własne

en: Published
pl: Opublikowane

en: Filter
pl: Filtr

en: URL alias
pl: Alias URL

en: Position
pl: Pozycja

en: Close
pl: Zamknij

en: 1 Day
pl: 1 dzień

en: 1 Week
pl: 1 tydzień

en: 1 Month
pl: 1 miesiąc

en: 1 Year
pl: 1 rok

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Revert
pl: Przywróć

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: Unpublished
pl: Nieopublikowany

en: Manage fields
pl: Zarządzaj polami

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: Keys
pl: Klucze

en: Authorization
pl: Autoryzacja

en: - Select -
pl: - Wybierz -

en: Twitter settings
pl: Ustawienia Twittera

en: Translate
pl: Tłumaczenia

en: Save order
pl: Zapisz kolejność

en: Delete all revisions
pl: Usuń wszystkie wersje

en: - Any -
pl: -Wszystkie-

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: Published status
pl: Status publikacji

en: Manage display
pl: Zarządzaj wyświetlaniem

en: Update preview
pl: Odśwież podgląd

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Weight for @title
pl: Waga dla @title

en: Default view mode
pl: Domyślny tryb wyświetlania

en: Manage form display
pl: Zarządzaj wyświetlaniem formularza

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
pl: Pozostało znaków: <strong>@remaining</strong>/@limit.

en: Twitter Settings
pl: Ustawienia Twittera

en: The time that the term was last edited.
pl: Czas ostatniej edycji terminu.

en: @date by @username
pl: @date przez @username

en: @langname revisions for %title
pl: Wersje %title w języku @langname

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję tłumaczenia na język @language z dnia %revision-date?

en: Revert content shared among translations
pl: Przywróć zawartość dzieloną między tłumaczeniami

en: Set as current revision
pl: Ustaw jako bieżącą wersję

en: There are no @label yet.
pl: @label nie zostały jeszcze dodane.
