Sitewide Alerts (2.0.0-rc1) - en to fa translation catalogue (46 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Author
fa: نویسنده

en: Language
fa: زبان

en: Administration
fa: مدیریت

en: Last updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: On
fa: روشن

en: Reset
fa: اعاده

en: None
fa: هیچ

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Top
fa: بالا

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: هویت

en: Bottom
fa: پایین

en: Off
fa: خاموش

en: Custom
fa: سفارشی

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: صافی

en: URL alias
fa: آدرس مستعار

en: Position
fa: موقعیت

en: Close
fa: بستن

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Revert
fa: بازگشت

en: Revisions for %title
fa: تنقیح‌های %title

en: Revision
fa: تنقیح

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Revision of %title from %date
fa: تنقیح %title از %date

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Manage fields
fa: اداره میدان‌ها

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به تنقیح %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا از حذف تنقیح مربوط به تاریخ %revision-date اطمینان دارید؟

en: Keys
fa: کلیدها

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Translate
fa: ترجمه

en: - Any -
fa: - هر چیزی -

en: Copy of the revision from %date.
fa: رونوشت تنقیح از %revision-date

en: Published status
fa: وضعیت انتشار

en: Manage display
fa: اداره نمایش

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: Manage form display
fa: اداره ورقه
