Sitewide Alerts (2.0.0-rc1) - en to pt translation catalogue (65 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Author
pt: Autor

en: Language
pt: Idioma

en: Administration
pt: Administração

en: Last updated
pt: Última atualização

en: On
pt: Habilitado

en: Reset
pt: Redefinir

en: None
pt: Nenhum

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: Top
pt: Superior

en: View
pt: Ver

en: Bottom
pt: Inferior

en: Off
pt: Desligado

en: Custom
pt: Personalizado

en: Published
pt: Publicado

en: Filter
pt: Filtrar

en: URL alias
pt: Apelido de URL

en: Position
pt: Posição

en: Close
pt: Fechar

en: 1 Day
pt: 1 Dia

en: 1 Week
pt: 1 Semana

en: 1 Month
pt: 1 Mês

en: 1 Year
pt: 1 Ano

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Revert
pt: Reverter

en: Revisions for %title
pt: Revisões para %title

en: Revision
pt: Revisão

en: Changed
pt: Alterado

en: Revision of %title from %date
pt: Revisão de %title de %date

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Manage fields
pt: Gerenciar campos

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pt: Você tem certeza que deseja reverter para a revisão de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pt: Você tem certeza que deseja apagar a revisão de %revision-date?

en: Keys
pt: Chaves

en: Authorization
pt: Autorização

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Twitter settings
pt: Configurações do Twitter

en: Translate
pt: Traduzir

en: Save order
pt: Salvar ordem

en: Delete all revisions
pt: Excluir todas as revisões

en: - Any -
pt: - Qualquer -

en: Copy of the revision from %date.
pt: Copiar da revisão de %date.

en: Current revision
pt: Revisão atual

en: Published status
pt: Status

en: Manage display
pt: Gerenciar exibição

en: Update preview
pt: Atualizar pré-visualização

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Default view mode
pt: Modo padrão da view

en: Manage form display
pt: Gerenciar exibição de formulário

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
pt: Conteúdo limitado a @limit caracteres, restam: <strong>@remaining</strong>

en: Twitter Settings
pt: Configurações do Twitter

en: The time that the term was last edited.
pt: O horário em que o termo foi editado pela última vez.

en: Cookie expiration
pt: Expiração do cookie

en: @date by @username
pt: @date por @username

en: @langname revisions for %title
pt: Revisões de @langname para %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
pt: Tem certeza de que deseja reverter a tradução do idioma @language para a revisão de %revision-date?

en: Revert content shared among translations
pt: Reverter conteúdo compartilhado entre as traduções

en: Set as current revision
pt: Configurar como revisão atual

en: There are no @label yet.
pt: Não existe @label até agora.
