Sitewide Alerts (2.0.0-rc1) - en to ro translation catalogue (57 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Author
ro: Autor

en: Language
ro: Limba

en: Administration
ro: Administrare

en: Last updated
ro: Ultima actualizare

en: On
ro: Pornit

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Top
ro: Sus

en: View
ro: Afișează

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Off
ro: Oprit

en: Custom
ro: Personalizat

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: Position
ro: Poziție

en: Close
ro: Închideți

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Revert
ro: Revenire

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Manage fields
ro: Gestionați câmpurile

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriți revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriți să ștergeți revizia din %revision-date?

en: Keys
ro: Chei

en: - Select -
ro: -Selectați-

en: Translate
ro: Traducere

en: Save order
ro: Salvare ordine

en: Delete all revisions
ro: Ștergeți toate revizuirile

en: - Any -
ro: - Oricare -

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: Manage display
ro: Gestionați afișajul

en: Update preview
ro: Actualizare previzualizare

en: Learn more
ro: Află mai multe

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Manage form display
ro: Gestionați formularele

en: The time that the term was last edited.
ro: Momentul în care termenul a fost editat ultima dată.

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ro: Sunteți sigur că vreți să întoarceți traducerea @language la revizia din %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ro: Întoarceți conținutul împărțit între traduceri

en: Set as current revision
ro: Setează ca revizie curentă

en: There are no @label yet.
ro: Nu există @label încă.
