Sitewide Alerts (2.0.0-rc1) - en to ru translation catalogue (68 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Author
ru: Автор

en: Language
ru: Язык

en: Administration
ru: Администрирование

en: Last updated
ru: Последнее обновление

en: On
ru: Вкл

en: Reset
ru: Сбросить

en: None
ru: Нет

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Top
ru: Вверху

en: View
ru: Просмотр

en: Bottom
ru: Снизу

en: Off
ru: Выкл

en: Custom
ru: Собственная

en: Published
ru: Опубликовано

en: Filter
ru: Фильтр

en: URL alias
ru: Синоним URL

en: Position
ru: Позиция

en: Close
ru: Закрыть

en: 1 Day
ru: 1 день

en: 1 Week
ru: 1 неделя

en: 1 Month
ru: 1 месяц

en: 1 Year
ru: 1 год

en: Authored on
ru: Создан в

en: Revert
ru: Вернуть

en: Revisions for %title
ru: Редакции %title

en: Revision
ru: Редакция

en: Changed
ru: Изменение

en: Revision of %title from %date
ru: Редакция %title от %date

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Manage fields
ru: Управление полями

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите вернуться к редакции от %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите удалить редакцию от %revision-date?

en: Keys
ru: Ключи

en: Authorization
ru: Авторизация

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Twitter settings
ru: Настройки Twitter

en: Translate
ru: Переводы

en: Save order
ru: Сохранить порядок

en: The configuration has been updated.
ru: Настройки были изменены.

en: Delete all revisions
ru: Удалить все редакции

en: Preview settings
ru: Настройки просмотра

en: - Any -
ru: - Любой -

en: Copy of the revision from %date.
ru: Копия редакции от %date.

en: Current revision
ru: Текущая редакция

en: Published status
ru: Статус публикации

en: Manage display
ru: Управление отображением

en: Update preview
ru: Обновить предпросмотр

en: Learn more
ru: Просмотреть

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: Weight for @title
ru: Вес @title

en: Default view mode
ru: Режим просмотра по умолчанию

en: Manage form display
ru: Управление отображением формы

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
ru: Содержание ограничено до @limit символов, осталось: <strong>@remaining</strong>

en: Twitter Settings
ru: Настройки твиттера

en: The time that the term was last edited.
ru: Время, когда этот термин был последний раз отредактирован.

en: @date by @username
ru: @date от @username

en: @langname revisions for %title
ru: Редакции @langname для материала  %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно желаете вернуть перевод на язык @language к редакции от %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ru: Вернуть контент, общий для переводов

en: Set as current revision
ru: Установить как текущую редакцию

en: There are no @label yet.
ru: Пока ещё нет @label.
