Sitewide Alerts (2.0.0-rc1) - en to th translation catalogue (38 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Last updated
th: แก้ไข

en: On
th: เปิด

en: None
th: ไม่มี

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: Off
th: ปิด

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: URL alias
th: เป็นการกำหนด URL เฉพาะให้กับธีม

en: Position
th: ตำแหน่ง

en: Close
th: ปิด

en: 1 Week
th: ภายใน 1 อาทิตย์

en: 1 Month
th: ภายใน 1 เดือน

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Revisions for %title
th: การปรับปรุงรุ่นของ %title

en: Revision
th: รุ่น

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Revision of %title from %date
th: ปรับรุ่น %title จาก %date

en: Manage fields
th: จัดการช่องรับข้อมูล

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการคืนรุ่นกลับไปเป็นรุ่น %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการลบรุ่นจาก %revision-date?

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -

en: Save order
th: บันทึกลำดับ

en: Delete all revisions
th: ลบการแก้ไขทั้งหมด

en: - Any -
th: - อื่น ๆ -

en: Copy of the revision from %date.
th: ชุดคัดลอกของรุ่นปรับปรุงจาก %date.

en: Manage display
th: จัดการการแสดงผล

en: Update preview
th: ปรับปรุงตัวอย่าง

en: View mode
th: โหมดของวิว

en: Weight for @title
th: ลำดับความสำคัญของ  %title

en: Manage form display
th: จัดการการแสดงผลของฟอร์มรับค่า

en: The time that the term was last edited.
th: เวลาที่คำถูกแก้ไขครั้งล่าสุด
