Sitewide Alerts (2.0.0-rc1) - en to vi translation catalogue (49 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Author
vi: Tác giả

en: Language
vi: Ngôn ngữ

en: Administration
vi: Quản lý

en: Last updated
vi: Cập nhật lần cuối

en: On
vi: Bật

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: None
vi: Không có

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Label
vi: Nhãn

en: Save
vi: Lưu

en: Default
vi: Mặc định

en: Top
vi: Đầu

en: View
vi: Xem

en: ID
vi: Mã

en: Bottom
vi: Cuối

en: Off
vi: Tắt

en: Custom
vi: Tùy chỉnh

en: Published
vi: Đã công bố

en: Filter
vi: Lọc

en: URL alias
vi: URL ảo

en: Position
vi: Vị trí

en: Close
vi: Đóng

en: 1 Day
vi: 1 ngày

en: 1 Week
vi: 1 tuần

en: 1 Month
vi: 1 tháng

en: 1 Year
vi: 1 năm

en: Authored on
vi: Viết lúc

en: Revert
vi: Trở lại

en: Revisions for %title
vi: Các bản duyệt cho %title

en: Revision
vi: Bản duyệt

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: Revision of %title from %date
vi: Bản duyệt của %title từ %date

en: Unpublished
vi: Đã bỏ công bố

en: Manage fields
vi: Quản lý trường

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
vi: Bạn có chắc muốn trở lại về bản duyệt từ %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
vi: Bạn có chắc là muốn xoá bản duyệt từ %revision-date?

en: - Select -
vi: - Chọn -

en: Translate
vi: Dịch

en: Save order
vi: Lưu thứ tự

en: - Any -
vi: - Tất cả -

en: Copy of the revision from %date.
vi: Bản sao của bản duyệt từ %date.

en: Manage display
vi: Quản lý hiển thị

en: Update preview
vi: Cập nhật xem thử

en: View mode
vi: Chế độ hiển thị

en: Weight for @title
vi: Độ nặng cho @title
