SITG (1.0.0-alpha1) - en to ca translation catalogue (12 entries)

en: Type
ca: Tipus

en: Description
ca: Descripció

en: Size
ca: Mida

en: Display settings
ca: Paràmetres de visualització

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Label
ca: Etiqueta

en: Save
ca: Desa

en: Other
ca: Altres

en: Latitude
ca: Latitud

en: Longitude
ca: Longitud

en: small
ca: petit

en: large
ca: gran
