SITG (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Size
pt: Tamanho

en: Display settings
pt: Opções de exibição

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Other
pt: Outros

en: small
pt: pequeno

en: large
pt: grande
