Skilling (8.x-1.2) - en to da translation catalogue (167 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Author
da: Forfatter

en: Subject
da: Emne

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Action
da: Handling

en: On
da: Tilsluttet

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Categories
da: Kategorier

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Number
da: Antal

en: Message
da: Meddelelse

en: Container
da: Beholder

en: Name
da: Navn

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to parent page
da: Gå til overordnet side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Import
da: Importér

en: Book
da: Bog

en: Export
da: Eksportér

en: Save
da: Gem

en: Help
da: Hjælp

en: Summary
da: Resumé

en: View
da: Vis

en: History
da: Historik

en: Notes
da: Noter

en: Event
da: Begivenhed

en: Updated
da: Opdateret

en: Text
da: Tekst

en: Unknown
da: Ukendt

en: User
da: Bruger

en: User ID
da: Bruger ID

en: Contact
da: Kontakt

en: Created
da: Oprettet

en: Create
da: Opret

en: Question
da: Spørgsmål

en: Add child page
da: Tilføj underside

en: All
da: Alle

en: To:
da: Til:

en: Submitted
da: Indsendt

en: Page title
da: Sidetitel

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Good
da: God

en: Off
da: Afbrudt

en: Published
da: Udgivet

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Explanation
da: Forklaring

en: Warning
da: Advarsel

en: Up
da: Op

en: Details
da: Detaljer

en: Desc
da: Faldende

en: Code
da: Kode

en: Calendar
da: Kalender

en: Week
da: Uge

en: Day
da: Dag

en: Events
da: Begivenheder

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Security
da: Sikkerhed

en: Note
da: Bemærk

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: Class
da: Klasse

en: Users
da: Brugere

en: Anonymous
da: Anonym

en: Order
da: Rækkefølge

en: Pattern
da: Mønster

en: Close
da: Luk

en: Title:
da: Titel:

en: Logout
da: Log ud

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Attachments
da: Bilag

en: Create account
da: Opret konto

en: Clear
da: Ryd

en: Message:
da: Besked:

en: Today
da: I dag

en: Lists
da: Lister

en: Notice
da: Notifikation

en: Caption
da: Undertekst

en: Days
da: Dage

en: Your message has been sent.
da: Din besked er blevet sendt.

en: From:
da: Fra:

en: Subject:
da: Emne:

en: Completed
da: Gennemført

en: User name
da: Brugernavn

en: New
da: Ny

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Loading...
da: Indlæser...

en: Tabs
da: Faner

en: Finished
da: Færdig

en: Complete
da: Komplet

en: Next page
da: Næste side

en: Photo
da: Foto

en: Submissions
da: Indsendelser

en: Apply
da: Udfør

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Classes
da: Klasser

en: Description:
da: Beskrivelse:

en: When
da: Hvornår

en: Timeline
da: Tidslinje

en: Attached files
da: Vedhæftede filer

en: Show all
da: Vis alle

en: Offset
da: Forskydning

en: Account
da: Konto

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: About
da: Om

en: Suggestions
da: Forslag

en: Suggestion
da: Forslag

en: Import content
da: Importér indhold

en: Patterns
da: Mønstre

en: Create a new account
da: Opret en ny konto

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: More...
da: Mere...

en: Characters
da: Karakterer

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Difficulty
da: Sværhedsgrad

en: Message templates
da: Meddelelsesskabeloner

en: Event date
da: Løbsdato

en: Items per page
da: Antal elementer

en: Grouping field
da: Grupperingsfelt

en: - All -
da: - Alle -

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Poor
da: Ringe

en: Notes:
da: Bemærkninger:

en: Caches cleared.
da: Cacher tømt.

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: View file
da: Vis fil

en: Clear caches
da: Ryd caches.

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Progress
da: Fremdrift

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Show all content
da: Vis alt indhold

en: Basic page
da: Simpel side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
da: Brug <em>simple sider</em> til dit statiske indhold, som f.eks. en "om os"-side.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
da: Brug tags til at gruppere artikler om samme emne.

en: Image style
da: Billedformat

en: Select any filter and click on Apply to see results
da: Vælg et filter og klik på Anvend for at se resultater

en: Your submissions
da: Dine indlæg

en: Show more content
da: Vis mere indhold

en: Previous page
da: Forrige side

en: Update URL alias
da: Opdatér alternativ URL

en: Asc
da: Stigende

en: Last page
da: Sidste side

en: Powered by
da: Drevet af

en: Easy
da: Nem

en: Edit user account
da: Redigér brugerkonto

en: Hard
da: Svær

en: Book traversal links for
da: Bognavigations-links for

en: Passwords
da: Adgangskoder

en: First page
da: Første side

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: Site section links
da: Links til sitets sektioner
