Skilling (8.x-1.2) - en to he translation catalogue (164 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Status
he: סטטוס

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Subject
he: נושא

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Action
he: פעולה

en: On
he: פעיל

en: Tags
he: תגיות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Categories
he: קטגוריות

en: Version
he: גירסה

en: Login
he: כניסה

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Number
he: מספר

en: Message
he: הודעה

en: Response
he: תשובה

en: Link
he: קישור

en: Container
he: מיכל

en: Name
he: שם

en: Go to previous page
he: לעמוד הקודם

en: Go to parent page
he: לעמוד האב

en: Go to next page
he: לעמוד הבא

en: Import
he: יבוא

en: Book
he: ספר

en: Export
he: יצוא

en: Save
he: שמירה

en: Help
he: עזרה

en: Summary
he: תקציר

en: Top
he: עליון

en: View
he: צפיה

en: History
he: היסטוריה

en: Notes
he: הערות

en: Event
he: אירוע

en: Updated
he: עודכן

en: Text
he: טקסט

en: Status:
he: סטטוס:

en: Unknown
he: לא ידוע

en: User
he: משתמש

en: Check
he: בדיקה

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Contact
he: יצירת קשר

en: Created
he: נוצר

en: Create
he: יצירה

en: Question
he: שאלה

en: Add child page
he: הוספת עמוד בן

en: All
he: הכל

en: To:
he: אל:

en: Submitted
he: נשלח

en: Page title
he: כותרת דף

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: Good
he: טוב

en: Drupal
he: דרופל

en: Off
he: כבוי

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Explanation
he: הסבר

en: Warning
he: אזהרה

en: Up
he: עולה

en: Details
he: פרטים

en: Send
he: שלח

en: Desc
he: יורד

en: Code
he: קוד

en: Calendar
he: לוח שנה

en: Week
he: שבוע

en: Day
he: יום

en: Events
he: אירועים

en: Configuration
he: הגדרות

en: Security
he: אבטחה

en: Note
he: הערות

en: First name
he: שם פרטי

en: Last name
he: שם משפחה

en: Users
he: חברי האתר

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Order
he: סידור

en: Pattern
he: פורמט

en: Close
he: סגירה

en: Title:
he: כותרת:

en: Logout
he: יציאה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Attachments
he: קבצים מצורפים

en: Clear
he: ניקוי

en: Message:
he: הודעה:

en: Extras
he: תוספות

en: Today
he: היום

en: Lists
he: רשימות

en: Notice
he: הודעה

en: Caption
he: כותרת (Caption)

en: Days
he: ימים

en: Your message has been sent.
he: ההודעה שלך נשלחה.

en: From:
he: מאת:

en: Subject:
he: נושא:

en: Completed
he: נשלם

en: User name
he: שם משתמש

en: New
he: חדש

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Loading...
he: טוען...

en: Tabs
he: לשוניות

en: Finished
he: סיום

en: Complete
he: השלמה

en: Next page
he: הדף הבא

en: Photo
he: תמונה

en: Submissions
he: טפסי webform שנשלחו

en: Apply
he: החל

en: Go to first page
he: לעמוד הראשון

en: Go to last page
he: לעמוד האחרון

en: When
he: מתי

en: Attached files
he: קבצים מצורפים

en: Offset
he: היסט

en: Account
he: חשבון

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: About
he: אודות

en: Embed
he: הטמעה

en: Patterns
he: דפוסים

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Difficulty
he: קושי

en: Pause
he: עצירה

en: ‹
he: ›

en: ›
he: ‹

en: Message templates
he: תבניות מסרים

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: Grouping field
he: שגה קיבוץ

en: - All -
he: - הכל -

en: Pagination
he: דפדוף

en: Poor
he: עלוב

en: Notes:
he: הערות:

en: Caches cleared.
he: המטמונים נוקו.

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Clear caches
he: נקה מטמונים

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Main page content
he: תוכן

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: Show more content
he: הצג תכנים נוספים

en: Previous page
he: הדף הקודם

en: Update URL alias
he: עדכון כתובות URL חילופיות

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Last page
he: הדף האחרון

en: Powered by
he: מונע באמצעות

en: Edit user account
he: עריכת חשבון משתמש

en: First page
he: דף ראשון

en: Attempt
he: נסיונות

en: Submitted by @author_name on @date
he: נכתב ע"י @author_name ב@date

en: Submission status
he: סטטוס הגשה
