Skilling (8.x-1.5) - en to ur translation catalogue (61 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Subject
ur: موضوع

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Action
ur: ایکشن

en: On
ur: آن

en: Tags
ur: ٹیگز

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Categories
ur: زمرہ جات

en: Version
ur: ورژن

en: Edit
ur: تدوین

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Number
ur: نمبر

en: Message
ur: پیغام

en: Link
ur: ربط

en: Container
ur: کنٹینر

en: Name
ur: نام

en: Go to previous page
ur: گزشتہ صفحے پر جائیں

en: Go to parent page
ur: پیرنٹ پیج پر جائیے

en: Go to next page
ur: اگلے صفحے پےجاءیے

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Book
ur: کتاب

en: Export
ur: برآمد کریں

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Help
ur: مدد

en: Summary
ur: خلاصہ

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: History
ur: ہسٹری

en: Text
ur: متن

en: User
ur: صارف

en: Contact
ur: رابطہ

en: Block
ur: بلاک

en: Page
ur: صفحہ

en: Drupal
ur: ڈروپل

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Filter
ur: فلٹر

en: Warning
ur: انتباہ

en: Details
ur: تفصیلات

en: Code
ur: کوڈ

en: Anonymous
ur: گمنام

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Your message has been sent.
ur: آپ کا پیغام ارسال کر دیا گیا ہے۔

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: Finished
ur: ختم شد

en: Go to first page
ur: ابتدائی صفحے پر جائیں

en: Go to last page
ur: آخری صفحے پر جائیں

en: ›
ur: ‹

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: « First
ur: » ابتدائی
