Skilling (8.x-1.6) - en to ar translation catalogue (135 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Subject
ar: الموضوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Action
ar: إجراء

en: On
ar: في

en: Tags
ar: وسوم

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Categories
ar: التصنيفات

en: Version
ar: النسخة

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Number
ar: رقم

en: Message
ar: الرسالة

en: Response
ar: الجواب

en: Link
ar: رابط

en: Container
ar: حاوية

en: Name
ar: الاسم

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to parent page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأم

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Import
ar: استيراد

en: Book
ar: الوثيقة

en: Export
ar: تصدير

en: Save
ar: حفظ

en: Help
ar: المساعدة

en: Summary
ar: الملخص

en: Top
ar: الأعلى

en: View
ar: عرض

en: History
ar: الأرشيف

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Event
ar: الحدث

en: Updated
ar: التحديث

en: Text
ar: نص

en: Status:
ar: الحالة:

en: Unknown
ar: غير معروف

en: User
ar: المستخدم

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Contact
ar: اتصل

en: Created
ar: الإنشاء

en: Create
ar: أنشئ

en: Question
ar: السؤال

en: Add child page
ar: أضف صفحة فرعية

en: All
ar: الكل

en: To:
ar: إلى:

en: Submitted
ar: تم الإرسال

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Good
ar: جيد

en: Drupal
ar: دروبال

en: Off
ar: إيقاف

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Explanation
ar: الشرح

en: Warning
ar: تحذير

en: Up
ar: اعلى

en: Details
ar: التفاصيل

en: Send
ar: أرسل

en: Desc
ar: تنازلي

en: Code
ar: الكود

en: Calendar
ar: التقويم

en: Week
ar: بالأسبوع

en: Day
ar: باليوم

en: Events
ar: الفعاليات

en: Start date
ar: تاريخ البداية.

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Security
ar: الأمن والحماية

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: Users
ar: المستخدمين

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Order
ar: الترتيب

en: Pattern
ar: النموذج

en: Close
ar: إغلاق

en: Title:
ar: العنوان

en: Logout
ar: خروج

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Attachments
ar: المرفقات

en: Clear
ar: مسح

en: Message:
ar: الرسالة:

en: Today
ar: اليوم

en: Lists
ar: قوائم

en: Notice
ar: إعلام

en: Caption
ar: شرح

en: Your message has been sent.
ar: أُرسلت رسالتك.

en: Completed
ar: تم الإنهاء

en: User name
ar: اسم المستخدم

en: New
ar: جديد

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Loading...
ar: تحميل...

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Finished
ar: اكتمل

en: Complete
ar: تام

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Submissions
ar: الإرسالات

en: Apply
ar: تطبيق

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Account
ar: الحساب

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: About
ar: حول

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Difficulty
ar: الصعوبة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Notes:
ar: ملاحظات:

en: Caches cleared.
ar: تم مسح ذاكرات التخزين الموقت.

en: Add event
ar: إضافة حدث

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: Show more content
ar: عرض المزيد من المحتوى

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Submission
ar: إرسال

en: Easy
ar: سهل

en: Hard
ar: صعب

en: Book traversal links for
ar: كتاب روابط اجتياز لـ
