Skilling (8.x-1.7) - en to th translation catalogue (83 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Action
th: แอคชั่น

en: On
th: เปิด

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Categories
th: หมวดหมู่

en: Version
th: รุ่น

en: Login
th: เข้าสู่ระบบ

en: Edit
th: แก้ไข

en: Search
th: ค้นหา

en: None
th: ไม่มี

en: Message
th: ข้อความ

en: Link
th: ลิงค์

en: Go to previous page
th: ไปหน้าก่อน

en: Go to parent page
th: ไปหน้าแม่

en: Go to next page
th: ไปหน้าถัดไป

en: Import
th: นำเข้า

en: Book
th: หนังสือ

en: Export
th: ส่งออก

en: Save
th: บันทึก

en: View
th: ดู

en: History
th: ประวัติ

en: Text
th: ข้อความ

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: Check
th: เช็ค

en: User ID
th: รหัสผู้ใช้

en: Contact
th: ติดต่อ

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Create
th: สร้าง

en: Question
th: คำถาม

en: Add child page
th: เพิ่มหน้าลูก

en: All
th: ทั้งหมด

en: Breadcrumb
th: การแสดงเส้นทาง

en: Good
th: ดี

en: Off
th: ปิด

en: Warning
th: การเตือน

en: Up
th: ขึ้น

en: Details
th: รายละเอียด

en: Send
th: ส่ง

en: Code
th: รหัส

en: Calendar
th: ปฏิทิน

en: Week
th: 1 อาทิตย์

en: Day
th: วัน

en: Start date
th: วันที่เริ่มต้น

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: First name
th: ชื่อ

en: Last name
th: นามสกุล

en: Order
th: เรียงตาม

en: Pattern
th: รูปแบบของ

en: Close
th: ปิด

en: Logout
th: ออกจากระบบ

en: Message:
th: ข้อความ:

en: Lists
th: รายการ

en: Notice
th: แจ้งให้ทราบ

en: Your message has been sent.
th: ข้อความของคุณถูกส่งเรียบร้อยแล้ว

en: Completed
th: เรียบร้อยแล้ว

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Loading...
th: กำลังโหลด...

en: Finished
th: เสร็จสิ้น

en: Complete
th: เสร็จ

en: Go to first page
th: ไปหน้าแรก

en: Go to last page
th: ไปหน้าสุดท้าย

en: Show all
th: แสดงทุกข้อ

en: Account
th: บัญชีผู้ใช้

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Poor
th: แย่

en: Notes:
th: หมายเหตุ:

en: Caches cleared.
th: ล้างแคชแล้ว

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Image style
th: ลักษณะของรูป

en: Previous page
th: หน้าก่อนหน้า

en: Edit user account
th: แก้ไขบัญชีผู้ใช้

en: First page
th: หน้าแรก

en: Site section links
th: Use this for linking to the main site sections.
