Skilling (8.x-2.0) - en to te translation catalogue (84 entries)

en: Home
te: ముంగిలి

en: Title
te: శీర్షిక

en: Body
te: వివరము

en: delete
te: తొలగించు

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Content
te: సారము

en: Item
te: అంశం

en: Author
te: రచయిత

en: Subject
te: విషయం

en: Description
te: వివరణ

en: Action
te: చర్య

en: Tags
te: ట్యాగులు

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: Categories
te: వర్గాలు

en: Version
te: సంచిక

en: view
te: వీక్షించు

en: Login
te: ప్రవేశించుము

en: Edit
te: మార్చు

en: Search
te: వెతుకు

en: None
te: ఏమీలేదు

en: Number
te: సంఖ్య

en: Message
te: సందేశం

en: Image
te: బొమ్మ

en: Required
te: తప్పనిసరి

en: Name
te: పేరు

en: edit
te: మార్చు

en: Go to previous page
te: క్రితపు పేజీకి వెళ్ళండి

en: Go to next page
te: తర్వాత పేజీకి వెళ్ళండి

en: Import
te: దిగుమతించు

en: Book
te: పుస్తకం

en: Export
te: ఎగుమతించు

en: Label
te: లేబుల్

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Help
te: సహాయం

en: Summary
te: సారాశం

en: Top
te: పైన

en: Add
te: చేర్చు

en: View
te: చూడు

en: History
te: చరితం

en: Text
te: పాఠ్యం

en: User
te: వాడుకరి

en: User ID
te: వాడుకరి ID

en: Contact
te: సంప్రదించు

en: Created
te: సృష్టితం

en: Create
te: సృష్టించు

en: Question
te: ప్రశ్న

en: All
te: అన్నీ

en: Page
te: పేజీ

en: Breadcrumb
te: బ్రెడ్‌క్రంబ్

en: Good
te: మంచి

en: Drupal
te: డ్రూపల్

en: From
te: నుండి

en: Comment
te: వ్యాఖ్య

en: Filter
te: వడపోయి

en: Warning
te: హెచ్చరిక

en: N/A
te: వర్తించదు

en: Send
te: పంపించు

en: Code
te: కోడ్

en: Users
te: వాడుకరులు

en: Anonymous
te: అనామకం

en: Optional
te: ఐచ్చికం

en: Order
te: క్రమం

en: Close
te: మూసివేయి

en: Logout
te: నిష్క్రమించు

en: Attachments
te: జోడింపులు

en: Your message has been sent.
te: మీ సందేశం పంపించాం.

en: ‹ Previous
te: ‹ మునుపటి

en: Next ›
te: తదుపరి ›

en: Finished
te: పూర్తయింది

en: Submissions
te: సమర్పణలు

en: Apply
te: ఆపాదించు

en: Go to first page
te: మొదటి పేజీకి వెళ్ళండి

en: Go to last page
te: చివరి పేజీకి వెళ్ళండి

en: Account
te: ఖాతా

en: About
te: గురించి

en: Suggestions
te: సూచనలు

en: Suggestion
te: సూచన

en: - All -
te: - అన్ని -

en: « First
te: « మొదటి

en: Last »
te: చివర »

en: Basic page
te: ప్రాథమిక పేజీ
