Skilling (8.x-2.16) - en to kn translation catalogue (129 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Administer
kn: ನಿರ್ವಹಿಸು

en: Register
kn: ರಿಜಿಸ್ಟರ್(ನೋಂದಾಯಿಸು)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Item
kn: ಅಂಶ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Documentation
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: Categories
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Login
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Go to previous page
kn: ಹಿಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Go to parent page
kn: ಮೂಲ ಬರಹ

en: Go to next page
kn: ಮುಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Book
kn: ಪುಸ್ತಕ

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en:  and
kn:  ಹಾಗು

en: Starts
kn: ಆರಂಭಗೊಳ್ಳುವುದು

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: History
kn: ಇತಿಹಾಸ

en: Notes
kn: ಟಿಪ್ಪಣಿಗಳು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Status:
kn: ಪರಿಸ್ಥಿತಿ:

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Contact
kn: ಸಂಪರ್ಕ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: Question
kn: ಪ್ರಶ್ನೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: days
kn: ದಿನಗಳು

en: Submitted
kn: ಸಲ್ಲಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Good
kn: ಉತ್ತಮ

en: Drupal
kn: ಡ್ರುಪಾಲ್

en: Off
kn: ಜಡ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Term
kn: ಅವಧಿ

en: Warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: Up
kn: ಮೇಲೆ

en: Model
kn: ಮಾದರಿ

en: Send
kn: ಕಳುಹಿಸು

en: Owner
kn: ಮಾಲಿಕ

en: Calendar
kn: ದಿನಸೂಚಿ

en: Day
kn: ದಿನ

en: Start date
kn: ಆರಂಭದ ದಿನಾಂಕ

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Security
kn: ಸುರಕ್ಷತೆ

en: Note
kn: ಸೂಚನೆ

en: Log in
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸು

en: Class
kn: ವರ್ಗ

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Optional
kn: ಐಚ್ಛಿಕ

en: Pattern
kn: ವಿನ್ಯಾಸ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Title:
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ:

en: Attachments
kn: ಲಗತ್ತುಗಳು

en: Create account
kn: ಹೊಸ ಖಾತೆ ತೆರೆಯಿರಿ

en: Clear
kn: ತೆರವುಗೊಳಿಸು

en: Due
kn: ಕೊನೆಯ ದಿನಾಂಕ

en: Notice
kn: ಸೂಚನೆ

en: Log out
kn: ನಿರ್ಗಮಿಸು

en: Right
kn: ಬಲ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: Due date
kn: ಕೊನೆಯ ದಿನಾಂಕ

en: User name
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: New
kn: ಹೊಸ

en: Loading...
kn: ಲೋಡ್ ಆಗುತ್ತಿದೆ...

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Finished
kn: ಮುಗಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Complete
kn: ಪೂರ್ಣ

en: Photo
kn: ಫೋಟೊ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Go to first page
kn: ಮೊದಲ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Go to last page
kn: ಕೊನೆಯ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Character
kn: ಅಕ್ಷರ

en: Classes
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Description:
kn: ವಿವರಣೆ:

en: Account
kn: ಖಾತೆ

en: Paragraph
kn: ಪ್ಯಾರಾಗ್ರಾಫ್

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Case sensitive
kn: ಕೇಸ್ ಸಂವೇದಿ

en: Suggestions
kn: ಸಲಹೆಗಳು

en: Initials
kn: ಇನಿಶಿಯಲ್‌ಗಳು

en: Pause
kn: ತಾತ್ಕಲಿಕ ತಡೆ

en: Reviewer
kn: ಅವಲೋಕಿಸಿದವರು

en: Compact
kn: ಸಾಂದ್ರ(_Compact)

en: Poor
kn: ಕೆಳಮಟ್ಟ

en: Basic page
kn: ಮೂಲ ಪುಟ

en: Show more content
kn: ಇನ್ನೂ ಹೆಚ್ಚಿನ ವಿಷಯವನ್ನು ತೋರಿಸು
