Skilling (8.x-2.19) - en to am translation catalogue (69 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: delete
am: ሰርዝ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Administer
am: አስተዳድር

en: Register
am: ይመዝገቡ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Author
am: ደራሲ

en: Subject
am: ዓርእስት

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Action
am: እርምጃ

en: Tags
am: መለያዎች

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Version
am: ሥሪት

en: view
am: ትይታ

en: Edit
am: አርትእ

en: Search
am: ፈልግ

en: Message
am: መልእክት

en: Required
am: አስፈላጊ

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Go to previous page
am: ወደ ቀድሞ ገጽ ሂድ

en: Go to next page
am: ወደ ሚቀጥለው ገጽ ሂድ

en: Import
am: አስመጣ

en: Export
am: ላክ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Help
am: እርዳታ

en: View
am: ትይታ

en: History
am: ታሪክ

en: Text
am: ጽሁፍ

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Drupal
am: ድሩፓል

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Code
am: ኮድ

en: Recipient
am: ተቀባይ

en: Log in
am: ግባ

en: Users
am: ተጠቃሚዎች

en: Anonymous
am: ስም አልባ

en: Close
am: ዝጋ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Clear
am: አጥራ

en: Log out
am: ውጣ

en: Tabs
am: ትሮች

en: Go to first page
am: ወደ መጀመሪያ ገጽ ሂድ

en: Go to last page
am: ወደ መጨረሻ ገጽ ሂድ

en: Account
am: መለያ

en: Case sensitive
am: መልከፊደል ትብ

en: User account
am: የተጠቃሚ መለያ

en: Main navigation
am: ዋና ምናሌ

en: Primary tabs
am: ቀዳሚ ትሮች

en: Secondary tabs
am: ሁለተኛ ትሮች

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: Status messages
am: የሁኔት መልዕክቶች

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት

en: UUID
am: ዩዩአይዲ

en: Site branding
am: የድህረ ገዕ መለያ

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት
