Skilling (8.x-2.19) - en to nn translation catalogue (84 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: delete
nn: slett

en: Administer
nn: Administrer

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: Author
nn: Forfattar

en: Subject
nn: Emne

en: Description
nn: Beskriving

en: On
nn: På

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Categories
nn: Kategoriar

en: Version
nn: Versjon

en: view
nn: vis

en: Edit
nn: Rediger

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: None
nn: Ingen

en: Message
nn: Melding

en: Image
nn: Bilete

en: Required
nn: Påkrevd

en: Name
nn: Namn

en: edit
nn: endre

en: Go to previous page
nn: Gå til forrige side

en: Go to parent page
nn: Gå til den overordna sida

en: Go to next page
nn: Gå til neste side

en: Import
nn: Importer

en: Book
nn: Bok

en: Export
nn: Eksporter

en: Label
nn: Etikett

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Save
nn: Lagre

en: Help
nn: Hjelp

en: Summary
nn: Samandrag

en: View
nn: Sjå på

en: History
nn: Historikk

en: Notes
nn: Notat

en: Updated
nn: Oppdatert

en: User
nn: Brukar

en: Contact
nn: Kontakt

en: Created
nn: Laga

en: Create
nn: Lag

en: All
nn: Alle

en: days
nn: dagar

en: Block
nn: Blokk

en: Page
nn: Nettside

en: Good
nn: God

en: Off
nn: Av

en: From
nn: Frå

en: Comment
nn: Kommentar

en: Published
nn: Publisert

en: Filter
nn: Filtrer

en: Promoted to front page
nn: Flytta fram til framsida

en: Code
nn: Kode

en: Calendar
nn: Kalender

en: Day
nn: Dag

en: Configuration
nn: Oppsett

en: Log in
nn: Logg inn

en: Class
nn: Klasse

en: Users
nn: Brukarar

en: Anonymous
nn: Anonym

en: Optional
nn: Valfri

en: Order
nn: Sorteringsval

en: Close
nn: Lukk

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Attachments
nn: Vedlegg

en: Log out
nn: Logg ut

en: Your message has been sent.
nn: Meldinga di er sent.

en: Finished
nn: Ferdig

en: Apply
nn: Bruk

en: Go to first page
nn: Gå til første side

en: Go to last page
nn: Gå til siste side

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: Account
nn: Konto

en: User account
nn: Brukarkonto

en: - All -
nn: - Alle -

en: Machine-readable name
nn: Datamaskinlesbart namn

en: Basic page
nn: Grunnleggjande side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nn: Bruk <em>grunnleggjande side<em> for statisk innhald, slik som «Om oss» sida.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
nn: Bruk stikkord for å gruppera artiklar om same emne i kategoriar.

en: Exercise
nn: Øving
