Skilling (8.x-2.22) - en to mr translation catalogue (82 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Administer
mr: व्यवस्थापन

en: Register
mr: नोंदणी

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Author
mr: लेखक

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Action
mr: कृती

en: On
mr: वर

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Categories
mr: केटेगरीज

en: Version
mr: आवृत्ती

en: view
mr: दाखवा

en: Edit
mr: संपादन

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: Number
mr: अंक

en: Message
mr: संदेश

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Container
mr: प्रभाग

en: Required
mr: आवश्यक

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Go to previous page
mr: मागच्या पानावर जा

en: Go to parent page
mr: वऱच्या पानावर जा

en: Go to next page
mr: पुढच्या पानावर जा

en: Import
mr: आयात

en: Book
mr: पुस्तक

en: Export
mr: निर्यात

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Help
mr: मदत

en: Summary
mr: संक्षेप

en:  and
mr:  आणि

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: View
mr: बघा

en: History
mr: इतिहास

en: Notes
mr: टिप्पणी

en: Updated
mr: सुधारित

en: Text
mr: अक्षर

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Contact
mr: संपर्क

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Node
mr: शाखा

en: Question
mr: प्रश्न

en: All
mr: सर्व

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Good
mr: चांगला

en: Drupal
mr: ड्रुपल

en: Off
mr: बंद

en: From
mr: कडून

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: Send
mr: पाठवा

en: Owner
mr: मालक

en: Day
mr: दिवस

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Log in
mr: येण्याची नोंद

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Optional
mr: पर्यायी

en: Close
mr: बंद

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Log out
mr: लॉग आऊट

en: Your message has been sent.
mr: तुमचा संदेश पाठवला गेला

en: Go to first page
mr: प्रथम पानावर जा

en: Go to last page
mr: अंतिम पानावर जा

en: Account
mr: खाते

en: Case sensitive
mr: केस सेन्सेटिव्ह

en: Bundle
mr: बंडल

en: Basic page
mr: साधे पान
