Skilling (8.x-2.22) - en to ug translation catalogue (93 entries)

en: Home
ug: باشبەت

en: Title
ug: تىما

en: delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Status
ug: ھالەت

en: Administer
ug: باشقۇرغۇچى

en: Register
ug: تىزىملىتىش

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Item
ug: تۈرلەر

en: Subject
ug: ماۋزو

en: Description
ug: بايانى

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Documentation
ug: ماتېرىياللار

en: Categories
ug: كاتېگورىيىلەر

en: view
ug: كۆرۇش

en: Login
ug: كىرىش

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: None
ug: يوق

en: Number
ug: سان

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Image
ug: سۈرەت

en: Required
ug: زۆرۈر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Go to previous page
ug: ئالدىنقى بەتكە قايتىش

en: Go to parent page
ug: بىرىنچى بەت

en: Go to next page
ug: كىيىنكى بەت

en: Import
ug: ئىمپورت

en: Book
ug: كىتاپ

en: Export
ug: ئېكىسپورتلاش

en: Label
ug: بەلگە

en: Preview
ug: كۆرۈپ بېقىش

en: Summary
ug: قىسقىچە مەزمۇنى

en: Top
ug: ئۈستى

en:  and
ug:  ۋە

en: Add
ug: قوشۇش

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: History
ug: مەشغۇلات خاتىرىسى

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: Text
ug: تېكىست

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Create
ug: قۇرۇش

en: All
ug: ھەممە

en: Page title
ug: بەت تېمىسى

en: Block
ug: تارماق رايون

en: Good
ug: ياخشى

en: From
ug: يوللىغۇچى

en: Comment
ug: ئىنكاس

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Promoted to front page
ug: باش بەتتە كۆرسىتىش

en: Explanation
ug: چۈشەنچە

en: ,
ug: ،

en: Send
ug: يوللاش

en: Code
ug: كود

en: Owner
ug: ئىگىسى

en: Recipient
ug: قوبۇل قىلغۇچى

en: Calendar
ug: كالىندار

en: Day
ug: كۈن

en: Configuration
ug: لايىھە

en: Log in
ug: كىرىش

en: Users
ug: ئىشلەتكۈچىلەر

en: Anonymous
ug: نامسىز

en: Optional
ug: ئىختىيارىي

en: Order
ug: تەرتىبى

en: Close
ug: يېپىش

en: Operation
ug: مەشغۇلات

en: Title:
ug: تېما:

en: Logout
ug: چېكىنىش

en: Sort by
ug: تىزىش

en: Caption
ug: تېما

en: Log out
ug: چېكىنىش

en: Right
ug: ئوڭغا توغرىلاش

en: Your message has been sent.
ug: ئۇچۇرىڭىز يوللاندى.

en: Tabs
ug: جەدۋەل

en: Finished
ug: تاماملاندى

en: Next page
ug: كېيىنكى بەت

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Go to first page
ug: بىرىنچى بەت

en: Go to last page
ug: ئاخىرقى بەت

en: Attached files
ug: قوشۇمچە ھۆججەت

en: Paragraph
ug: پاراگراف

en: About
ug: ھەققىدە

en: Suggestions
ug: تەكلىپلەر

en: User account
ug: ئەزا ھساباتى

en: Saving...
ug: ساقلىنىۋاتىدۇ ...

en: More...
ug: تېخىمۇ كۆپ...

en: Course
ug: دەرس

en: - All -
ug: ھەممىسى

en: Basic page
ug: ستاتىك بەت

en: Previous page
ug: ئالدىنقى بەت

en: Class administration
ug: سىنىپ باشقۇرۇش
