Skilling (8.x-2.3) - en to gu translation catalogue (74 entries)

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Administer
gu: સંચાલક

en: Register
gu: નોંધણી

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Item
gu: નંગ

en: Author
gu: લેખક

en: Subject
gu: વિષય

en: Description
gu: વર્ણન

en: Action
gu: ક્રિયા

en: On
gu: ચાલુ

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Categories
gu: શ્રેણીઓ

en: Version
gu: આવૃતિ

en: view
gu: જુઓ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Search
gu: શોધ

en: None
gu: એકે નહિ

en: Number
gu: સંખ્યા

en: Message
gu: સંદેશ

en: Required
gu: જરૂરી

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Import
gu: આયાત

en: Book
gu: પુસ્તક

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Preview
gu: પૂર્વદર્શન

en: Save
gu: સાચવો

en: Help
gu: મદદ

en: Add
gu: ઉમેરો

en: View
gu: જુઓ

en: Updated
gu: અધતન થયું

en: Text
gu: લખાણ

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Contact
gu: સંપર્ક

en: Node
gu: નોડ

en: Required?
gu: ફરજિયાત?

en: Create
gu: બનાવો

en: All
gu: બધા

en: Page title
gu: પાનાનું શીર્ષક

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Explanation
gu: સ્પષ્ટીકરણ

en: Warning
gu: ચેતવણી

en: Up
gu: ઉપર

en: Send
gu: મોકલો

en: Day
gu: દિવસ

en: Users
gu: વપરાશકર્તાઓ

en: Anonymous
gu: અજ્ઞાત

en: Optional
gu: વૈકલ્પિક

en: Close
gu: બંધ

en:  ago
gu:  અગાઉ

en: Operation
gu: કાર્યો

en: Lists
gu: યાદીઓ

en: author
gu: લેખક

en: Log out
gu: બહાર નીકળો

en: Right
gu: જમણે

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: User name
gu: વપરાશકર્તાનુ નામ

en: Finished
gu: પૂર્ણ થયું

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Account
gu: ખાતુ

en: Skip to main content
gu: મુખ્ય વિષયવસ્તુ પર જાઓ

en: About
gu: વિશે

en: User account
gu: વપરાશકર્તાનું ખાતુ

en: Bundle
gu: બંડલ

en: Image style
gu: ચિત્ર શૈલી
