Skilling (8.x-2.9) - en to cs translation catalogue (182 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: delete
cs: smazat

en: Status
cs: Stav

en: Administer
cs: Spravovat

en: Register
cs: Registrovat

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Item
cs: Položka

en: Author
cs: Autor

en: Subject
cs: Předmět

en: Description
cs: Popis

en: Action
cs: Akce

en: On
cs: Zapnuto

en: Tags
cs: Štítky

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Documentation
cs: Dokumentace

en: Categories
cs: Kategorie

en: Version
cs: Verze

en: view
cs: zobrazit

en: Login
cs: Přihlásit se

en: Edit
cs: Upravit

en: Search
cs: Hledat

en: None
cs: Žádné

en: Number
cs: Číslo

en: Message
cs: Zpráva

en: Response
cs: Odpověď

en: Image
cs: Obrázek

en: Container
cs: Kontejner

en: Required
cs: Povinné

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Go to previous page
cs: Přejít na předchozí stranu

en: Go to parent page
cs: Přejít na nadřazenou stránku

en: Go to next page
cs: Přejít na další stranu

en: Book
cs: Kniha

en: Label
cs: Popisek

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: Help
cs: Nápověda

en: Summary
cs: Souhrn

en: Top
cs: Nahoru

en: Add
cs: Přidat

en: View
cs: Zobrazit

en: History
cs: Historie

en: Notes
cs: Poznámky

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Status:
cs: Stav:

en: User
cs: Uživatel

en: Check
cs: Šek

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Contact
cs: Kontakt

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Node
cs: Uzly

en: Create
cs: Vytvořit

en: Question
cs: Otázka

en: All
cs: Vše

en: days
cs: dny

en: Submitted
cs: Odesláno

en: Page title
cs: Název stránky

en: Block
cs: Blok

en: Page
cs: Stránka

en: Breadcrumb
cs: Drobečková navigace

en: Good
cs: Dobré

en: Off
cs: Vypnuto

en: From
cs: Od

en: Comment
cs: Komentář

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Filter
cs: Filtr

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Explanation
cs: Vysvětlení

en: Term
cs: Termín

en: Warning
cs: Varování

en: Up
cs: Nahoru

en: Send
cs: Poslat

en: Desc
cs: Sestupně

en: Code
cs: Kód

en: Owner
cs: Vlastník

en: Recipient
cs: Příjemce

en: Calendar
cs: Kalendář

en: Day
cs: Den

en: Start date
cs: Datum začátku

en: End date
cs: Datum konce

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Security
cs: Bezpečnost

en: First name
cs: Jméno

en: Last name
cs: Příjmení

en: Log in
cs: Přihlásit se

en: Class
cs: Třída

en: Users
cs: Uživatelé

en: Anonymous
cs: Anonym

en: Provides
cs: Poskytuje

en: Optional
cs: Nepovinné

en: Close
cs: Zavřít

en:  ago
cs:  před

en: Operation
cs: Operace

en: Original
cs: Původní

en: Logout
cs: Odhlásit

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Attachments
cs: Přílohy

en: Create account
cs: Vytvořit účet

en: Clear
cs: Vymazat

en: Lists
cs: Seznamy

en: author
cs: autor

en: Notice
cs: Oznámení

en: Caption
cs: Popisek

en: Log out
cs: Odhlásit

en: Your message has been sent.
cs: Vaše zpráva byla odeslána.

en: No limit
cs: Žádný limit

en: Changed
cs: Změněno

en: Completed
cs: Dokončené

en: User name
cs: Uživatelské jméno

en: New
cs: Nové

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Loading...
cs: Načítání...

en: Tabs
cs: Záložky

en: Finished
cs: Hotovo

en: Complete
cs: Dokončit

en: Next page
cs: Následující stránka

en: Submissions
cs: Uložené výsledky

en: Apply
cs: Použít

en: Go to first page
cs: Přejít na první stranu

en: Go to last page
cs: Přejít na poslední stranu

en: Description:
cs: Popis:

en: When
cs: Když

en: Attached files
cs: Přiložené soubory

en: Offset
cs: Posun

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Account
cs: Účet

en: Skip to main content
cs: Přejít k hlavnímu obsahu

en: About
cs: Popis

en: Case sensitive
cs: Rozlišovat velikost znaků

en: Embed
cs: Vložit

en: Patterns
cs: Vzory

en: User account
cs: Uživatelský účet

en: Main navigation
cs: Hlavní navigace

en: More...
cs: Více...

en: Initials
cs: Iniciály

en: Primary tabs
cs: Hlavní záložky

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: Difficulty
cs: Obtížnost

en: Finished with an error.
cs: Dokončeno s chybou.

en: View page
cs: Zobrazit stránku

en: Content author
cs: Autor obsahu

en: correct
cs: správně

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: Grouping field
cs: Seskupení dle pole

en: - All -
cs: - Vše -

en: Compact
cs: Kompaktní

en: Machine-readable name
cs: Strojově čitelný název

en: Poor
cs: Špatné

en: Caches cleared.
cs: Vyrovnávací paměť vyčištěna.

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Status messages
cs: Stavové zprávy

en: Main page content
cs: Obsah hlavní stránky

en: Basic page
cs: Základní stránka

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
cs: Pro statický obsah typu "O nás" použijte <em>základní stránky</em>.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
cs: Použijte tagy pro seskupení článků podle podobných témat v katergoriích

en: Image style
cs: Styl obrázku

en: Submission access
cs: Přístup k odeslání

en: Your submissions
cs: Vaše odeslání

en: Show more content
cs: Zobrazit více obsahu

en: Previous page
cs: Předchozí stránka

en: Update URL alias
cs: Aktualizovat URL alias

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Submission
cs: Odeslaný formulář

en: Last page
cs: Poslední stránka

en: Easy
cs: Snadné

en: Save and manage fields
cs: Uložit a spravovat pole

en: Hard
cs: Těžké

en: Member profile
cs: Profil člena

en: Submitted by @author_name on @date
cs: Napsal uživatel @author_name dne @date

en: Site section links
cs: Odkazy na hlavní sekce webu

en: Admin profile
cs: Profil administrátora

en: Configuration for site administrators
cs: Konfigurace pro správce webu

en: Configuration for site members
cs: Konfigurace pro členy webu
