Skinr (8.x-2.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (81 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Reset to defaults
ar: استرجاع الإعدادات الافتراضية

en: enabled
ar: مُفَعَّل

en: enable
ar: تفعيل

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Groups
ar: مجموعات

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: disabled
ar: معطَّل

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Delete group
ar: حذف المجموعة

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: unknown
ar: مجهول

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Weight
ar: الوزن

en: none
ar: لا شيء

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: Theme
ar: حلة

en: theme
ar: حلة

en: ID
ar: المعرف ID

en: type
ar: النوع

en: status
ar: الحالة

en: Options
ar: الخيارات

en: Update options
ar: خيارات التحديث

en: Done
ar: تمّ

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Comment
ar: التعليق

en: Filter
ar: انتقاء

en: Overridden
ar: متجاوز

en: Conditions
ar: الشروط

en: Normal
ar: طبيعي

en: Advanced
ar: متقدم

en: System
ar: النظام

en: Group name
ar: اسم المجموعة

en: group
ar: مجموعة

en: Option
ar: خيار

en: module
ar: الوحدة

en: Add group
ar: إضافة مجموعة

en: Operation
ar: عملية

en: No items selected.
ar: لم تختر أي عناصر.

en: The update has been performed.
ar: تم إجراء التحديث.

en: Refine
ar: تحسين

en: Undo
ar: تراجع

en: Revert
ar: استرجع

en: any
ar: أياً

en: revert
ar: استرجاع

en: Processing
ar: قيد المعالجة

en: disable
ar: تعطيل

en: The update has encountered an error.
ar: حدث خطأ أثناء التحديث.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
ar[0]: تمت معالجة عنصر واحد:
ar[1]: لم تُعالج أي عناصر:
ar[2]: تمت معالجة عنصرين:
ar[3]: تمت معالجة @count عناصر:
ar[4]: تمت معالجة @count عنصرا:
ar[5]: تمت معالجة @count عنصر:

en: Show only items where
ar: مواصفات انتقاء المحتوى المعروض

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Element
ar: عنصر

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: An error occurred and processing did not complete.
ar: حدث خطأ ولم تكتمل المعالجة.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
ar[0]: هل أنت متأكد من حذف هذا العنصر؟
ar[1]: هل أنت متأكد من حذف هذا العنصر؟
ar[2]: هل أنت متأكد من حذف هذين العنصرين؟
ar[3]: هل أنت متأكد من حذف هذه العناصر؟
ar[4]: هل أنت متأكد من حذف هذه العناصر؟
ar[5]: هل أنت متأكد من حذف هذه العناصر؟

en: and where %property is %value
ar: وحيث %property هي %value

en: where %property is %value
ar: عندما يكون %property هو %value

en: and where
ar: وحيث
