Skinr (8.x-2.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (85 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Reset to defaults
fa: بازنشاندن به پیش‌فرض

en: enabled
fa: فعال

en: enable
fa: فعال‌سازی

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: فهرست

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: توضیحات

en: Delete group
fa: حذف گروه

en: Enable
fa: فعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Reset
fa: بازنشانی

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Weight
fa: وزن

en: none
fa: هیچ

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: Theme
fa: پوسته

en: theme
fa: پوسته

en: ID
fa: شناسه

en: type
fa: نوع

en: status
fa: وضعیت

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Update options
fa: گزینه‌های به‌روزرسانی

en: Done
fa: انجام

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Filter
fa: فیلتر

en: Overridden
fa: رونویسی

en: Conditions
fa: شرط‌ها

en: Normal
fa: عادی

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: System
fa: سیستم

en: Group name
fa: نام گروه

en: Option
fa: انتخاب

en: Untitled
fa: بدون عنوان

en: CSS classes
fa: کلاس های CSS

en: module
fa: ماژول

en: Add group
fa: افزودن گروه

en: Operation
fa: عملکرد

en: No items selected.
fa: هیچ آیتمی انتخاب نشده.

en: The update has been performed.
fa: به‌روزرسانی انجام شد.

en: Refine
fa: تصفیه

en: Undo
fa: باز گرداندن

en: Revert
fa: بازگشت

en: any
fa: همه

en: revert
fa: بازگشت

en: Processing
fa: در حال پردازش

en: disable
fa: غیرفعال کردن

en: Storage
fa: ذخیره سازی

en: The update has encountered an error.
fa: به‌روزرسانی با خطا مواجه شد.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
fa[0]: 1 آیتم با موفقیت پردازش شد:
fa[1]: @count آیتم با موفقیت پردازش شدند.

en: Skin
fa: پوسته

en: Show only items where
fa: نمایش آیتم‌هایی که

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: An error occurred and processing did not complete.
fa: خطایی رخ داده و پردازش کامل نشد.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
fa[0]: آیا از حذف این مورد اطمینان دارید؟
fa[1]: آیا از حذف این موارد اطمینان دارید؟

en: and where %property is %value
fa: و %property آنها %value است.

en: where %property is %value
fa: که %property آنها %value است.

en: and where
fa: که

en: Element type
fa: نوع عنصر

[ctx: Plural]
en: Disabled
fa: غیرفعال

[ctx: Plural]
en: Enabled
fa: فعال شده
