Skinr (8.x-2.0-alpha2) - en to fi translation catalogue (96 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Reset to defaults
fi: Palauta oletukset

en: enabled
fi: käytössä

en: enable
fi: ota käyttöön

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: List
fi: Lista

en: disabled
fi: ei käytössä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Delete group
fi: Poista ryhmä

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: unknown
fi: tuntematon

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Reset
fi: Palauta

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Weight
fi: Paino

en: none
fi: ei yhtään

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: Update
fi: Päivitys

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: Theme
fi: Teema

en: theme
fi: teema

en: type
fi: tyyppi

en: status
fi: tila

en: Options
fi: Valinnat

en: Update options
fi: Päivitysvaihtoehdot

en: Done
fi: Tehty

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Comment
fi: Kommentti

en: Filter
fi: Suodatus

en: Overridden
fi: Ohitettu

en: Conditions
fi: Ehdot

en: Add a condition
fi: Lisää ehto

en: Normal
fi: Normaali

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: System
fi: Järjestelmä

en: Group name
fi: Ryhmän nimi

en: group
fi: ryhmä

en: Option
fi: Vaihtoehto

en: Untitled
fi: Otsikoton

en: CSS classes
fi: CSS-luokat

en: module
fi: moduuli

en: Add group
fi: Lisää ryhmä

en: Operation
fi: Toimenpide

en: Additional
fi: Lisäarvot

en: No items selected.
fi: Yhtään kohdetta ei ole valittuna.

en: The update has been performed.
fi: Päivitys on suoritettu.

en: Refine
fi: Tarkenna

en: Undo
fi: Kumoa

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: any
fi: mikä tahansa

en: revert
fi: palauta

en: Processing
fi: Käsitellään

en: disable
fi: pois käytöstä

en: Storage
fi: Tallennus

en: The update has encountered an error.
fi: Päivityksessä tapahtui virhe.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
fi[0]: 1 kohde käsiteltiin:
fi[1]: @count kohdetta käsiteltiin:

en: Skin
fi: Ulkoasu

en: Show only items where
fi: Näytä ainoastaan kohteet joissa

en: Panel
fi: Paneelit

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: About
fi: Tietoja

en: Element
fi: Elementti

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Uses
fi: Käyttää

en: Group title
fi: Ryhmän otsikko

en: An error occurred and processing did not complete.
fi: Tapahtui virhe; käsittelyä ei tehty loppuun.

en: Library
fi: Kirjasto

en: Trigger the activation of this context
fi: Laukaise tämän kontekstin aktivointi

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
fi[0]: Oletko varma että haluat poistaa tämän elementin?
fi[1]: Oletko varma että haluat poistaa nämä elementit?

en: Require all conditions
fi: Vaadi kaikki ehdot

en: If checked, all conditions must be met for this context to be active. Otherwise, the first condition that is met will activate this context.
fi: Mikäli valittuna, kaikkien ehtojen on täytyttävä jotta konteksti olisi aktiivinen. Muussa tapauksessa ensimmäinen täyttyvä ehto aktivoi kontekstin.

en: and where %property is %value
fi: ja jossa %property on %value

en: where %property is %value
fi: jossa %property on %value

en: and where
fi: ja jossa

en: Element type
fi: Elementin tyyppi

[ctx: Plural]
en: Disabled
fi: Ei käytössä

[ctx: Plural]
en: Enabled
fi: Käytössä
    kontekstissa: monikko

en: Filter by view name or description
fi: Suodata nimen tai kuvauksen mukaan
