Skinr (8.x-2.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (85 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Reset to defaults
nl: Standaardwaarden terugzetten

en: enabled
nl: ingeschakeld

en: enable
nl: inschakelen

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Groups
nl: Groepen

en: Group
nl: Groep

en: List
nl: Lijst

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Delete group
nl: Groep verwijderen

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: unknown
nl: onbekend

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Weight
nl: Gewicht

en: none
nl: geen

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Update
nl: Bijwerken

en: Add
nl: Toevoegen

en: View
nl: Weergeven

en: Theme
nl: Thema

en: theme
nl: thema

en: Options
nl: Opties

en: Update options
nl: Bijwerkopties

en: Done
nl: Gereed

en: Block
nl: Blok

en: Page
nl: Pagina

en: Comment
nl: Reactie

en: Overridden
nl: Overschreven

en: Conditions
nl: Voorwaarden

en: Normal
nl: Normaal

en: Advanced
nl: Uitgebreid

en: System
nl: Systeem

en: Group name
nl: Groepsnaam

en: group
nl: groep

en: Option
nl: Optie

en: Untitled
nl: Zonder titel

en: CSS classes
nl: CSS-klassen

en: Add group
nl: Groep toevoegen

en: Operation
nl: Bewerking

en: Additional
nl: Extra

en: No items selected.
nl: Geen items geselecteerd.

en: The update has been performed.
nl: De update is uitgevoerd.

en: Refine
nl: Verfijnen

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Revert
nl: Terugzetten

en: any
nl: elke

en: revert
nl: terugzetten

en: Processing
nl: Verwerken

en: disable
nl: uitschakelen

en: Storage
nl: Opslag

en: The update has encountered an error.
nl: De update heeft een fout ontdekt.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
nl[0]: 1 item succesvol verwerkt:
nl[1]: @count items succesvol verwerkt:

en: Skin
nl: Uiterlijk

en: Show only items where
nl: Laat alleen de items zien waarbij

en: Panel
nl: Paneel

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Skin settings
nl: Layout-instellingen

en: No content available.
nl: Geen inhoud beschikbaar.

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Group title
nl: Groepstitel

en: An error occurred and processing did not complete.
nl: Er is een fout opgetreden en de bewerking is niet voltooid.

en: Library
nl: Bibliotheek

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
nl[0]: Weet u zeker dat u dit bestand wilt verwijderen?
nl[1]: Weet u zeker dat u deze bestanden wilt verwijderen?

en: and where %property is %value
nl: en waarbij %property gelijk is aan %value

en: where %property is %value
nl: waarbij %property gelijk is aan %value

en: and where
nl: en waarbij

en: Element type
nl: Elementtype

[ctx: Plural]
en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

[ctx: Plural]
en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Filter by view name or description
nl: Filter op overzichtnaam of beschrijving
