Skinr (8.x-2.0-alpha2) - en to cy translation catalogue (59 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: Reset to defaults
cy: Ailosod i rhagosodiadau

en: delete
cy: dileu

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Groups
cy: Grwpiau

en: Type
cy: Math

en: List
cy: Rhestr

en: disabled
cy: analluog

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Enable
cy: Galluogi

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Reset
cy: Ailosod

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Weight
cy: Pwysau

en: none
cy: dim

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Update
cy: Diweddaru

en: Add
cy: Ychwanegu

en: View
cy: Gweld

en: Theme
cy: Thema

en: theme
cy: thema

en: type
cy: math

en: status
cy: statws

en: Options
cy: Dewisiadau

en: Update options
cy: Dewisiadau diweddaru

en: Block
cy: Bloc

en: Page
cy: Tudalen

en: Comment
cy: Sylw

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Overridden
cy: Wedi ei wrthwneud

en: Normal
cy: Cyffredin

en: Advanced
cy: Uwch

en: module
cy: modiwl

en: Operation
cy: Gweithrediad

en: Additional
cy: Ychwanegol

en: No items selected.
cy: Dim eitemau wedi eu dewis.

en: The update has been performed.
cy: Mae'r diweddaraid yma wedi ei wneud.

en: Refine
cy: Coethi

en: Undo
cy: Dadwneud

en: Revert
cy: Dychwelyd

en: revert
cy: dychwelyd

en: Processing
cy: Prosesu

en: Storage
cy: Storfa

en: The update has encountered an error.
cy: Mae'r diweddariad wedi dod ar draws gwall.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
cy[0]: 1 eitem wedi ei brosesu'n llwyddiannus:

en: Show only items where
cy: Dim ond dangos eitemau pan

en: Skin settings
cy: Gosodiadau croen

en: An error occurred and processing did not complete.
cy: Roedd gwall a ni gwblhaodd y prosesu.
