Skribble Digital Signatur Integration (1.0.1) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Author
fr: Auteur

en: File
fr: Fichier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Node
fr: Nœud

en: API Key
fr: Clé d'API

en: Textfield
fr: Champ texte

en: Quality
fr: Qualité

en: Rows
fr: Rangées

en: Size of textfield
fr: Taille du champ texte

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Changed
fr: Modifié

en: Text area (multiple rows)
fr: Zone de texte (plusieurs lignes)

en: The status.
fr: Le statut.

en: The configuration has been updated.
fr: La configuration a été mise à jour.

en: The file.
fr: Le fichier.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fr: Texte qui apparaîtra dans le champ jusqu'à ce qu'une valeur soit saisie. Cet indice est en général un exemple, ou une brève description du format attendu.

en: Placeholder: @placeholder
fr: Placeholder : @placeholder

en: Textfield size: @size
fr: Taille du champ texte : @size

en: Number of rows: @rows
fr: Nombre de lignes : @rows
