Skribble Digital Signatur Integration (1.0.2) - en to de translation catalogue (28 entries)

en: Title
de: Titel

en: Author
de: Autor

en: File
de: Datei

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: View
de: Ansicht

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Created
de: Erstellt

en: Node
de: Beitrag

en: API Key
de: API-Schlüssel

en: Textfield
de: Textfeld

en: Quality
de: Qualität

en: Signatures
de: Signaturen

en: Rows
de: Zeilen

en: Size of textfield
de: Größe des Textfeldes

en: Authored on
de: Geschrieben am

en: Changed
de: Geändert

en: Text area (multiple rows)
de: Textfeld (mehrere Zeilen)

en: The status.
de: Status

en: The configuration has been updated.
de: Die Einstellung wurde aktualisiert.

en: Placeholder
de: Platzhalter

en: Document ID
de: Dokument-ID

en: The file.
de: Die Datei.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
de: Text, der bis zur Eingabe eines Wertes im Feld angezeigt wird. Dies ist üblicherweise ein Beispiel für das erwartete Format oder eine kurze Beschreibung.

en: Placeholder: @placeholder
de: Platzhalter: @placeholder

en: Textfield size: @size
de: Größe des Textfeldes: @size

en: Number of rows: @rows
de: Anzahl der Zeilen: @rows
