Skribble Digital Signatur Integration (1.0.2) - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Author
ro: Autor

en: File
ro: Fișier

en: Settings
ro: Setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: View
ro: Afișează

en: Updated
ro: Actualizat

en: Created
ro: Creat

en: Node
ro: Nod

en: API Key
ro: Cheie API

en: Textfield
ro: Câmp de text

en: Signatures
ro: Semnături

en: Rows
ro: Rânduri

en: Size of textfield
ro: Dimensiune câmp text

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Changed
ro: Schimbat

en: Text area (multiple rows)
ro: Zonă de text (rânduri multiple)

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Text ce va fi afișat în interiorul câmpului până la introducerea unei valori. Această sugestie este de obicei un exemplu sau o scurtă descriere a formatului așteptat.

en: Placeholder: @placeholder
ro: Substituent: @placeholder

en: Textfield size: @size
ro: Dimensiunea câmpului de tip text: @size

en: Number of rows: @rows
ro: Numărul rândurilor: @rows
