Skribble Digital Signatur Integration (1.0.2) - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Author
uk: Автор

en: File
uk: Файл

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: Created
uk: Створено

en: Node
uk: Матеріал

en: Textfield
uk: Текстове поле

en: Quality
uk: Якість

en: Signatures
uk: Підписи

en: Rows
uk: Рядки

en: Size of textfield
uk: Розмір текстового поля

en: Authored on
uk: Створено

en: Changed
uk: Змінено

en: Text area (multiple rows)
uk: Текстова область (декілька рядків)

en: The status.
uk: Статус.

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: The file.
uk: Файл.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
uk: Текст, що буде показаний в полі до початку введення значення. Зазвичай це підказка з прикладом значення або короткий опис очікуваного формату.

en: Placeholder: @placeholder
uk: Заповнювач: @placeholder

en: Textfield size: @size
uk: Розмір текстового поля: @size

en: Number of rows: @rows
uk: Кількість рядків: @rows
