Slack Receive (8.x-1.1) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Register
id: Daftar

en: Operations
id: Operasi

en: Save
id: Simpan

en: Warning
id: Peringatan

en: Save changes
id: Simpan perubahan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Create a REST export resource.
id: Membuat sumber daya ekspor REST.

en: There are no @label yet.
id: Belum ada @label.
