Slack Receive (8.x-1.2) - en to jv translation catalogue (6 entries)

en: Register
jv: Ndaftar

en: Operations
jv: Operasi

en: Save
jv: Simpen

en: Warning
jv: Weling

en: Save changes
jv: Simpenana perubahané

en: Machine name
jv: Jeneng mesin
