Slack RTM (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Message
it: Messaggio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: View
it: Visualizza

en: Created
it: Creato

en: Authored by
it: Creato da

en: Channel
it: Canale

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
it: Si è verificato un errore durante l'esecuzione di @operation con argomenti: @args
