Slack RTM (8.x-1.0-alpha4) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Message
fa: پیام

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: View
fa: مشاهده

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط
