Slick Carousel (8.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (40 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Group
fa: گروه

en: List
fa: فهرست

en: Yes
fa: بله

en: all
fa: همه

en: Edit
fa: ویرایش

en: Test
fa: آزمایش

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Weight
fa: وزن

en: Link
fa: پیوند

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Main
fa: اصلی

en: Layout
fa: آرایش

en: ID
fa: شناسه

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Vertical
fa: عمودی

en: Fields
fa: فیلدها

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Rows
fa: ردیف‌ها

en: Cache
fa: حافظه موقت

en: Randomize
fa: تصادفی

en: Caption
fa: عنوان

en: Fade
fa: محو شدن

en: Duplicate
fa: تکرار

en: No caching
fa: بدون ذخیره سازی

en: Grid
fa: شبکه

en: Autoplay
fa: پخش خودکار

en: Skin
fa: پوسته

en: Overlay
fa: لایه ی پوشاننده

en: About
fa: درباره

en: Speed
fa: سرعت

en: Permanent
fa: دائمی

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: View mode
fa: نحوه نمایش
