Slick Carousel (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (42 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Group
it: Gruppo

en: List
it: Elenco

en: Yes
it: Sì

en: all
it: tutto

en: Edit
it: Modifica

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Configure
it: Configura

en: Options
it: Opzioni

en: Vertical
it: Verticale

en: Fields
it: Campi

en: Thumbnail
it: Miniatura

en: Rows
it: Righe

en: Randomize
it: Casuale

en: Caption
it: Didascalia

en: Fade
it: Dissolvenza

en: Duplicate
it: Duplicata

en: No caching
it: Nessuna cache

en: Grid
it: Griglia

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Skin
it: Tema grafico

en: Pause on hover
it: Pausa al passaggio del mouse

en: About
it: Informazioni

en: Speed
it: Velocità

en: Permanent
it: Permanente

en: Uses
it: Usa

en: Use AJAX
it: Usa AJAX

en: Aspect ratio
it: Proporzioni

en: Image linked to content
it: Immagine collegata al contenuto

en: Image style
it: Stile immagine

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Full screen
it: Schermo intero

en: Wrapper class
it: Classe wrapper

en: Responsive image
it: Immagine responsive

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
it: Rendering recursivo rilevato per la entità @entity_type @entity_id. Rendering interrotto.

en: Responsive image style
it: Stile immagine responsive
