Slick Carousel (8.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (44 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Group
tr: Grup

en: List
tr: Liste

en: Yes
tr: Evet

en: all
tr: hepsi

en: Edit
tr: Düzenle

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Link
tr: Bağlantı

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Main
tr: Ana

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Options
tr: Seçenekler

en: Vertical
tr: Dikey

en: Fields
tr: Alanlar

en: Thumbnail
tr: Küçük görsel

en: Rows
tr: Satırlar

en: Cache
tr: Önbellek

en: Randomize
tr: Rastgele belirle

en: Caption
tr: Başlık

en: Fade
tr: Açılma/kararma

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: No caching
tr: Önbellekleme yok

en: Grid
tr: Izgara

en: Autoplay
tr: Otomatik oynatma

en: Overlay
tr: Üst katman

en: About
tr: Hakkında

en: Infinite
tr: Sınırsız

en: Permanent
tr: Kalıcı

en: Uses
tr: Kullanım

en: Use AJAX
tr: AJAX kullan

en: Image linked to content
tr: Resim içeriğe bağlandı

en: Image style
tr: Resim stili

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Wrapper class
tr: Sarıcı sınıfı

en: Responsive image
tr: Duyarlı görsel

en: Responsive
tr: Duyarlı

en: Breakpoint
tr: Kırılma noktası

en: Responsive image style
tr: Duyarlı resim stili
