Slick Carousel (8.x-1.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (47 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Group
ja: グループ

en: List
ja: リスト

en: Yes
ja: はい

en: all
ja: すべて

en: Edit
ja: 編集

en: - None -
ja: - なし -

en: Weight
ja: ウェイト

en: Link
ja: リンク

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: Main
ja: メイン

en: Layout
ja: レイアウト

en: Configure
ja: 設定

en: Options
ja: オプション

en: Vertical
ja: 垂直

en: Fields
ja: フィールド

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: Rows
ja: 行数

en: Cache
ja: キャッシュ

en: Randomize
ja: ランダマイズ

en: Caption
ja: キャプション

en: Fade
ja: フェード

en: Duplicate
ja: 複製

en: No caching
ja: キャッシュなし

en: Grid
ja: グリッド

en: Autoplay
ja: 自動再生

en: Skin
ja: スキン

en: Overlay
ja: オーバーレイ

en: Pause on hover
ja: ホバー時に一時停止

en: About
ja: アバウト

en: Speed
ja: スピード

en: Permanent
ja: 恒久的

en: Uses
ja: 機能

en: Use AJAX
ja: AJAXを利用

en: Image linked to content
ja: コンテンツにリンクされた画像

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Wrapper class
ja: ラッパーのクラス

en: Responsive image
ja: レスポンシブ画像

en: Responsive
ja: レスポンシブ

en: Breakpoint
ja: ブレークポイント

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
ja: エンティティ @entity_type @entity_id の描画中に再帰的な描画を検知しました。描画を強制終了します。

en: Responsive image style
ja: レスポンシブ画像スタイル
