Slick Carousel (8.x-1.0-alpha3) - en to pl translation catalogue (52 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Group
pl: Grupa

en: List
pl: Lista

en: Yes
pl: Tak

en: all
pl: wszystkie

en: Edit
pl: Edytuj

en: - None -
pl: - Brak -

en: Weight
pl: Waga

en: Link
pl: Odnośnik

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: Default
pl: Domyślny

en: Main
pl: Główne

en: Layout
pl: Układ

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Options
pl: Opcje

en: Vertical
pl: Pionowo

en: Fields
pl: Pola

en: Thumbnail
pl: Miniaturka

en: Rows
pl: Wiersze

en: Cache
pl: Pamięć podręczna

en: Randomize
pl: Wylosuj

en: Caption
pl: Podpis

en: Fade
pl: Zanikanie

en: Duplicate
pl: Zduplikowany

en: No caching
pl: Bez pamięci podręcznej

en: Grid
pl: Siatka

en: Autoplay
pl: Autoodtwarzanie

en: Skin
pl: Skórka

en: Overlay
pl: Nakładka

en: Pause on hover
pl: Pouza po najechaniu myszką

en: Accessibility
pl: Dostępność

en: About
pl: O stronie

en: Speed
pl: Prędkość

en: Draggable
pl: Przeciągalne

en: Infinite
pl: Nieskończone

en: Permanent
pl: Stały

en: Uses
pl: Używa

en: Use AJAX
pl: Używaj AJAX

en: Aspect ratio
pl: Proporcje

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: Classic
pl: Klasyczne

en: Dots
pl: Kropki

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Wrapper class
pl: Klasa elementu nadrzędnego

en: Main image
pl: Główny obraz

en: Responsive image
pl: Responsywny obraz

en: Responsive
pl: Responsywny

en: Use CSS
pl: Używaj CSS

en: Responsive image style
pl: Styl responsywnego obrazu
