Slick Carousel (8.x-1.0-alpha4) - en to ar translation catalogue (35 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Group
ar: المجموعة

en: List
ar: لائحة

en: Yes
ar: نعم

en: all
ar: الكل

en: Edit
ar: تحرير

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Layout
ar: التنسيق

en: ID
ar: المعرف ID

en: Configure
ar: ضبط

en: Options
ar: الخيارات

en: Vertical
ar: عمودي

en: Fields
ar: الحقول

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Rows
ar: صفوف

en: Cache
ar: ذاكرة التخزين المؤقت

en: Randomize
ar: عشوائي

en: Caption
ar: شرح

en: No caching
ar: بدون تخزين مؤقّت

en: Grid
ar: شبكة

en: Autoplay
ar: تشغيل آلي

en: Overlay
ar: الطبقة

en: About
ar: حول

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Breakpoint
ar: نقطة توقف
