Slick Carousel (8.x-1.0-alpha4) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Group
id: Grup

en: List
id: Daftar

en: Yes
id: Ya

en: all
id: semua

en: Edit
id: Sunting

en: - None -
id: - Tiada -

en: Weight
id: Bobot

en: Link
id: Tautan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: Layout
id: Tata letak

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Options
id: Opsi

en: Vertical
id: Vertikal

en: Fields
id: Bidang isian

en: Thumbnail
id: Miniatur

en: Rows
id: Baris

en: Cache
id: Tembolokan

en: Randomize
id: Acak

en: Caption
id: Keterangan

en: Fade
id: Redup

en: Duplicate
id: Duplikat

en: No caching
id: Tanpa penembolokan

en: Grid
id: Kotakan

en: Skin
id: Kulit

en: About
id: Tentang

en: Permanent
id: Permanen

en: Uses
id: Penggunaan

en: Image style
id: Gaya gambar

en: View mode
id: Modus tampilan
