Slick Carousel (8.x-1.0-alpha4) - en to nl translation catalogue (45 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Group
nl: Groep

en: List
nl: Lijst

en: Yes
nl: Ja

en: all
nl: alle

en: Edit
nl: Bewerken

en: - None -
nl: - Geen -

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: Main
nl: Hoofd

en: Layout
nl: Lay-out

en: Configure
nl: Instellen

en: Options
nl: Opties

en: Vertical
nl: Verticaal

en: Fields
nl: Velden

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: Rows
nl: Rijen

en: Randomize
nl: Willekeurig

en: Caption
nl: Onderschrift

en: Fade
nl: Vervaag

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: No caching
nl: Geen caching

en: Grid
nl: Raster

en: Autoplay
nl: Automatisch afspelen

en: Skin
nl: Uiterlijk

en: Pause on hover
nl: Pauzeren bij aanwijzen

en: Accessibility
nl: Toegankelijkheid

en: About
nl: Over

en: Speed
nl: Snelheid

en: Infinite
nl: Oneindig

en: Thumbnail image
nl: Miniatuurafbeelding

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Full width
nl: Volledige breedte

en: Aspect ratio
nl: Beeldverhouding

en: Image linked to content
nl: Afbeelding gelinkt aan inhoud

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Classic
nl: Klassiek

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: Full screen
nl: Volledig scherm

en: Responsive settings
nl: Responsive-instellingen

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
nl: Recursie gevonden tijdens het renderen van entiteit @entity_type @entity_id. Rendering is afgebroken.

en: Responsive image style
nl: Responsive afbeeldingsstijl
