Slick Carousel (8.x-1.0-alpha4) - en to ru translation catalogue (61 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Delete
ru: Удалить

en: Group
ru: Группа

en: List
ru: Список

en: Yes
ru: Да

en: all
ru: все

en: Edit
ru: Редактировать

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Weight
ru: Вес

en: Link
ru: Ссылка

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Main
ru: Основная

en: Layout
ru: Макет

en: Configure
ru: Настроить

en: Options
ru: Опции

en: Vertical
ru: Вертикально

en: Fields
ru: Поля

en: Thumbnail
ru: Миниатюра

en: Rows
ru: Строки

en: Cache
ru: Кэш

en: Randomize
ru: Случайно

en: Caption
ru: Подпись

en: Fade
ru: Плавное появление

en: Duplicate
ru: Дубликат

en: No caching
ru: Без кэша

en: Grid
ru: Сетка

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: Skin
ru: Обложка

en: Overlay
ru: Перекрытие

en: Pause on hover
ru: Пауза при наведении курсора

en: Accessibility
ru: Доступность

en: About
ru: Информация

en: Speed
ru: Скорость

en: Draggable
ru: Перетаскивание

en: Infinite
ru: Бесконечность

en: Permanent
ru: Постоянный

en: Thumbnail image
ru: Миниатюра изображения

en: Uses
ru: Использование

en: Full width
ru: На всю длину

en: Aspect ratio
ru: Соотношение сторон

en: Image linked to content
ru: Изображение со ссылкой на содержимое

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: Dots
ru: Точки

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: Full screen
ru: Во весь экран

en: Responsive settings
ru: Адаптивные настройки

en: Main image
ru: Главное изображение

en: Responsive image
ru: Адаптивное изображение

en: Responsive
ru: Адаптивный

en: Use CSS
ru: Использовать CSS

en: Breakpoint
ru: Точка останова

en: Breakpoints
ru: Точки останова

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
ru: Во время генерирования сущности @entity_type @entity_id обнаружена рекурсия. Генерирование прервано.

en: Responsive image style
ru: Адаптивный стиль изображения

en: Slide layout
ru: Макет слайда

en: Override optionset
ru: Переопределить набор параметров

en: Visible slides
ru: Видимые слайды

en: Slide class
ru: Класс слайда
