Slick Carousel (8.x-1.0-alpha5) - en to hi translation catalogue (32 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Group
hi: समूह

en: List
hi: सूची

en: Yes
hi: हाँ

en: all
hi: सभी

en: Edit
hi: संपादित करें

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Weight
hi: मान

en: Link
hi: कड़ी

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Layout
hi: ख़ाका

en: ID
hi: आईडी

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Options
hi: विकल्प

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Rows
hi: पंक्तियाँ

en: Cache
hi: कैश

en: Caption
hi: शीर्षक

en: Duplicate
hi: प्रतिरूप

en: Grid
hi: ढांचा

en: About
hi: के बारे में

en: Permanent
hi: स्थाई

en: Uses
hi: उपयोग

en: Image style
hi: छवि शैली

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली

en: Breakpoint
hi: ब्रेकप्वाइंट
