Slick Carousel (8.x-1.0-alpha5) - en to oc translation catalogue (31 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Delete
oc: Suprimir

en: Group
oc: Grop

en: List
oc: Listar

en: Yes
oc: Òc

en: all
oc: tot

en: Edit
oc: Modificar

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Weight
oc: Pes

en: Link
oc: Ligam

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: Layout
oc: Afichatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Configure
oc: Configurar

en: Options
oc: Opcions

en: Fields
oc: Camps

en: Rows
oc: Rengadas

en: Randomize
oc: Rendre aleatòri

en: No caching
oc: Pas de mesa en cache

en: Grid
oc: Grasilha

en: Skin
oc: Abilhatge

en: Pause on hover
oc: Pause al survol

en: About
oc: A prepaus

en: Speed
oc: Velocitat

en: Uses
oc: Usatges

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion
