Slick Carousel (8.x-1.0-alpha5) - en to uk translation catalogue (62 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Group
uk: Група

en: List
uk: Список

en: Yes
uk: Так

en: all
uk: все

en: Edit
uk: Редагувати

en: - None -
uk: - Немає -

en: Weight
uk: Вага

en: Link
uk: Посилання

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Main
uk: Головна

en: Layout
uk: Макет

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Options
uk: Опції

en: Vertical
uk: Вертикально

en: Fields
uk: Поля

en: Thumbnail
uk: Мініатюра

en: Rows
uk: Рядки

en: Cache
uk: Кеш

en: Randomize
uk: Випадково

en: Caption
uk: Підпис

en: Fade
uk: Згасання

en: Duplicate
uk: Продублювати

en: No caching
uk: Без кешування

en: Grid
uk: Сітка

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: Split
uk: Розділити

en: Skin
uk: Обкладинка

en: Overlay
uk: Накладання

en: UI
uk: Інтерфейс

en: Pause on hover
uk: Пауза при наведенні

en: Accessibility
uk: Спеціальні можливості

en: About
uk: Про модуль

en: Speed
uk: Швидкість

en: Draggable
uk: Доступне для перенесення

en: Infinite
uk: Нескінченний

en: Permanent
uk: Постійно

en: Thumbnail image
uk: Зображення-мініатюра

en: Uses
uk: Використання

en: Arrows
uk: Стрілки

en: Aspect ratio
uk: Пропорції

en: Easing
uk: Ослаблення

en: Image linked to content
uk: Зображення, що пов'язане з матеріалом

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: Dots
uk: Цятки

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Full screen
uk: Повноекранний

en: Responsive settings
uk: Адаптивні налаштування

en: Responsive image
uk: Адаптивне зображення

en: Responsive
uk: Адаптивне

en: Use CSS
uk: Використовувати CSS

en: Breakpoint
uk: Точка переходу

en: Breakpoints
uk: Точки переходу

en: Thumbnail style
uk: Стиль мініатюри

en: Progressive
uk: Прогресивне

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
uk: Під час генерування сутності @entity_type @entity_id виявлено рекурсію. Генерування перервано.

en: Responsive image style
uk: Адаптивний стиль зображення

en: Preloader
uk: Попередній завантажувач
