Slick extras (8.x-1.0-rc6) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Development
it: Sviluppo

en: Reset
it: Ripristina

en: edit
it: modifica

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Apply
it: Applica

en: Master
it: Principale
